Бронзова доба

3 200 - 1 100 до н.е.

Бронза – це, фактично, ушляхетнена різними додатками мідь. Тому, порівняно з попередньою епохою, в бронзову добу господарство праукраїнців змінилось мало: металевою була зброя, а знаряддя праці надалі залишались кам’яними, кістяними чи дерев’яними. Натомість в соціальному та світоглядному вимірах відбулись радикальні зміни. В декількох регіонах планети, незалежно один від одного, виникла писемність, розпочались урбанізація та державотворення. Землі праУкраїни знаходились на північній околиці одного з таких регіонів.

Людство в бронзову
добу

3 200 - 1 100 до н.е.
Саме протягом бронзової доби сталися ключові події в історії людства, які визначили напрямок її розвитку аж до сьогодення. І події ці лише опосередковано пов’язані із металом, що дав назву епосі. Ключовою стала революція свідомості, яка привела до влади на землі чоловіків-воїнів, а на небесах відповідно чоловічих богів. Нині ми живемо у світі, який творився за їхніми правилами.

Бронзова доба
в праУкраїні

3 200 - 1 100 до н.е.
Бронзова доба України – це час великих подій. Велика й могутня трипільська цивілізація засівала лани, розмальовувала неперевершеними візерунками горщики, будувала міста й, можливо навіть, вчилась писати. Але найважливіше ще було попереду. Створювались передумови для того, щоб невелике пастуше плем’я з берегів Дніпра, відоме історії під іменем аріїв, заклало підвалини всій сучасній людській цивілізації.

Бронзова доба
в Світі

3 200 - 1 100 до н.е.
Перші світові імперії з’явились в добу бронзи. І одразу почали боротись між собою. Ця боротьба породила перегони озброєнь, які закінчились тим, чим закінчуються будь-які перегони озброєнь – падінням економіки, занепадом культури й крахом більшості тодішніх політичних режимів. Катастрофа бронзової доби ввергла країни східного Середземномор’я в довгий період так званих темних віків.

Культури
доби бронзи

3 200 - 1 100 до н.е.
Бронзова зброя стала фактором, який давав рішучу перевагу племінним об’єднанням та союзам, перетворюючи їх в держави, змушуючи розвивати економіку, впроваджувати технологічні новації, будувати міста та винаходити писемність. Щоправда, все це призвело до перших в історії людства перегонів озброєнь, які закінчились так званим колапсом бронзової доби і темними віками в європейській частині Ойкумени.

Книга 2. Час
міді та збіжжя

Від трипільців до аріїв
Часи міді та збіжжя збереглись в міфах людства як спогади про золотий вік. Це був світ, де між людьми панувала злагода, а Велика Богиня дарувала їм все, що потрібно для щастя. Все? Мабуть, ні, бо знайшлись люди, які чомусь не захотіли так жити. І сотворили свій світ. Той, у якому зараз живемо ми з Тобою. Ким були ті люди та що їх не влаштовували у світі щастя? Як саме вони вплинули на українську вдачу?

Час
аріїв

В що вони вірили та що впроваджували у світ
В попередніх розповідях уже згадувалось, що ми всі (мало не більшість людства, а не тільки ми в Україні) живемо в світі, який створили арії. Але чи був той світ на самому своєму початку схожим на наш сьогоднішній? А якщо був, то чим? І як цей світ вплинув на формування українського національного характеру.

Народження
народів

Бронзова доба праУкраїни
Як праукраїнці жили і чому навчились під час війни, що тривала дві тисячі років?

Характерники.
Частина 1

Майстри Хари
Мабуть, у всіх народів і культур світу є нечисленні групи людей, які свідомо підтримують та не дають зникнути тим властивостям нашого людського мислення, що не знайшли свого розвитку у світі, де на першому місці знаходяться речі. Ці люди не потребують популярності та не зацікавлені в розголосі. Українські характерники - в їх числі.