Людство в залізну
добу
1 100 до н.е. - 400 н.е.
Історичний період, що характеризується промисловим використанням заліза, а також пов’язаними з цим значущими змінами в господарюванні та психології людей. Початок та тривалість залізного віку є різною в залежності від регіону: в Африці залізна доба настала одразу після кам’яної, а в Америці, Австралії й Океанії почалася лише з появою європейців. Зрештою, людство ще й нині живе в розвиненій залізній добі, оскільки залізо і металургія не втратили свого значення дотепер.
Книга 3. Час
залізних мечів
Кімерійці, скіфи, сармати
В час залізних мечів на теренах, які майже збігались з сучасними кордонами України, існувала держава, що об’єднувала в собі різні народи. Ці люди, звісно, не знали, що їхні нащадки зватимуть себе українцями, але приготування українського борщу уже розпочалось. Уже розгорявся вогонь під етногенитичним казаном, яким була тоді Україна. І це був скіфський казан. Про часи становлення українського народу йде мова в цій книзі.
Час Скитії.
Так, скити ми...
Походження, традиції, влада
Великий грецький поет Есхіл казав про них: Пройшовши всі неоранї землі Ти Скіфію побачиш. Живуть там кочівники у гарбах з плетеними дахами й колесами важкими. У них в сагайдаках дрімають вбивчі стріли, їх норов є жорстоким і страшним. Стережись, подорожанине! Неоранії землі Есхіла – це наші причорноморські степи, а кочівники, що живуть у гарбах – це наші з вами пращури. Якими ж вони були ці люди?
Атей цар
Скіфії. Частина 1
Реформатор
Скіфська держава, яка існувала на теренах сьогоднішньої України протягом трьох віків, вочевидь знавала різні часи. І, мабуть, вершиною її добробуту був період правління царя Атея, який за майже півсторіччя при владі провів в країні досить успішні реформи. Яким же було життя тодішніх скіфів і які властивості тогочасної влади успадкували українці?