Автор і команда

Нині проєкт ПраУкраїна є здебільшого волонтерським. Його авторів та виконавців надихає повага до минулого нашої країни. Представляємо команду проєкту. І щира подяка всім тим людям, які на різних етапах і в різні способи його підтримали. Нині їх багато, і ми впевнені, що надалі буде ще більше. Бо наша спільна справа того варта.
Нині проєкт ПраУкраїна є здебільшого волонтерським. Його авторів та виконавців надихає повага до минулого нашої країни. Представляємо команду проєкту. І щира подяка всім тим людям, які на різних етапах і в різні способи його підтримали. Нині їх багато, і ми впевнені, що надалі буде ще більше. Бо наша спільна справа того варта.
Часописи української вдачі
Як історичні події формували національний характер
Як свідчать сучасні дослідження, при народженні ми отримаємо щось на кшталт мільйонів уламків пам’яті своїх далеких пращурів. І чим більше поколінь жили в певних умовах, тим відчутніше лунають в нас їхні голоси: суворих древніх мисливців, неквапливих трипільських землеробів, завзятих войовничих степняків... Як складався той хор, що змалечку пошепки наспівує нам пісні про власну долю, формуючи при цьому долю нашу?
Огляд історичних епох
Періоди історії в праУкраїні, у Світі та в розвитку людства
Вочевидь, розділяти потік історичного часу можна за різноманітними ознаками. Отже й підходів до періодизації історії існує величезна кількість. Задля розваги можемо згадати грека Гесіода, який вигадав популярні назви історичних періодів — золота, срібна, героїчна та залізна доби. Але наше практичне завдання — обрати підхід, який найбільше пасує цьому проєкту. І тут стикаємось із тим, що жодна сучасна періодизація нас не влаштовує повністю ...
Кроки людинотворення
Про еволюцію мислення та свідомості
Психологи впевнені, що для розуміння людини треба дізнатись, яким було її дитинство. Отже, психологічна археологія починається саме з аналізу дитинства людства. Ба більше — зі самісінької появи на нашій планеті розумного життя. Яким же чином відбувся стрибок із тваринного царства? Як наші далекі попередники змогли стати володарями саван, а потім заселити планету? Якими були ключові кроки постання сучасної людської свідомості?
Українські легенди
Оновлене бачення знайомих персонажів
Коли йдеться про величезні інтервали часу, про буття і перетворення народів та культур, наше сприйняття налаштовується на узагальненість. Але справжні емоції у нас викликають явища іншого плану: долі людей, дії та характери персонажів, - як історичних, так, можливо, й вигаданих. В цьому розділі ми доторкнемось само до такої конкретики...
Нотатки психоархеолога
Сучасні знання та питання без відповідей
На цих скульптурних портретах зображені люди різних епох. Від первісного homo sapiens та чоловіка, який жив біля Дніпра понад шість тисяч років тому, до славетного князя Ярослава Мудрого й видатного конструктора ракетних комплексів Михайла Янгеля. Вочевидь ці четверо по-різному мислили і по-різному бачили світ. Як же саме формувалась психіка сучасної людини? Наука тут має чимало цікавих відповідей, але багато що лишається загадковим...


Роман Борсук - автор текстового контенту

Він фаховий психолог, фанат історії України й талановитий письменник. В його голові дивним чином накопичується величезна кількість фактів-мозаїнок, із яких Роман вміє створювати цікаві й переконливі картини минулого. Все це разом і породило текстовий контент нашого проєкту.


Андрій Устенко — продюсер і надихач проєкту

Має здібність знаходити талановитих людей та об'єднувати їх навколо спільної справи. І при цьому знаходити пристойні справи, що цих людей надихають. Мотор проєкту і активний генератор ідей, які інші учасники мають втілювати, спочатку довівши до рівня адекватності.


Марія Ткаченко — художник, автор ілюстрацій

Мабуть, завдяки її багатому досвіду театрального художника, персонажі, що нею створені, здаються настільки живими. А якщо на картинці у якогось брутального дядьки з бойовим молотом таке добре й медитативне обличчя, то вже вибачайте: художник транслює власний стан душі.


Олександр Кутовий — програміст, втілювач сайту

Багаторазово доводив: все, що можна описати, можна й спрограмувати. При цьому в програмній реалізації чарівним чином зникає плутанина, яка часто-густо присутня в постановках задач. Автор реалізації унікальної «мапи часів», а також платформи, на якій створено сайт.


Олександр Бондаренко — дизайнер сайту

Досвідчений дизайнер, що спинним мозком відчуває гармонічність зображень і втілює гармонію власноруч. А до того ж має талант до гармонізації складних виробничих відносин. Його хист аніматора, сподіваймося, ще знадобиться в проекті.


Марина Верьовочкіна — маркетолог

Свій талант до наведення порядку реалізовувала в хаотичному середовищі, коли кількість ідей значно перевищує можливості їх втілення. З початком війни повністю присвятила себе захисту країни. Чекаємо на її повернення в проєкт.


Ольга Лугова — бізнес-аналітик

На відміну від «романтиків», які творять що їм подобається, здатна бачити, як це може бути сприйнято споживачами. Війна теж значно скоротила її участь в проєкті, однак потреба в практичних та раціональних учасниках команди нікуди не поділась.


Артем Золотарьов — дизайнер

Нині ще студент художнього коледжу. Але приналежність до династії художників в його випадку вочевидь сприяє швидкому професійному становленню. Своїми роботами в проєкті Артем це успішно доводить.















Як жили праукраїнці
Психоархеологія України