Психологічна
археологія України

Серія книг Романа Борсука
Книжкова серія Романа Борсука розкриває формування мислення та світосприйняття наших пращурів аж від кам’яної доби до середньовіччя. Автор цих книжок - знавець стародавньої історії України і водночас психолог за фахом і досвідом. На стику цих двох царин виникає нове бачення того, як творився національний характер українців. А завдяки літературному таланту Романа Борсука ці нові знання одержали форму живої та захоплюючої розповіді, яка не залишить байдужими читачів будь-якого віку.

Час вогню
та каміння

Книга 1: Людинотворення кам'яної доби
Істота, що не боялась вогню, твариною однозначно вже не була. Та чи можна було назвати її людиною? Бо у цієї істоти ще не було особистості. 40 000 років тому, в час вогню та каміння, вона, ця істота, тільки вчились уявляти, думати словами, відрізняти минуле від майбутнього та зберігати знання. Людська особистість ще тільки почала творитись. Про те, як вона поставала і як це діялось на теренах майбутньої України говориться в цій книзі.

Час міді
та збіжжя

Книга 2: Від трипільців до аріїв
Часи міді та збіжжя збереглись в міфах людства як спогади про золотий вік. Це був світ, де між людьми панувала злагода, а Велика Богиня дарувала їм все, що потрібно для щастя. Все? Мабуть, ні, бо знайшлись люди, які чомусь не захотіли так жити. І сотворили свій світ. Той, у якому зараз живемо ми з Тобою. Ким були ті люди та що їх не влаштовували у світі щастя? Як саме вони вплинули на українську вдачу?

Час
залізних мечів

Книга 3: Кімерійці, скіфи, сармати
В час залізних мечів на теренах, які майже збігались з сучасними кордонами України, існувала держава, що об’єднувала в собі різні народи. Ці люди, звісно, не знали, що їхні нащадки зватимуть себе українцями, але приготування українського борщу уже розпочалось. Уже розгорявся вогонь під етногенитичним казаном, яким була тоді Україна. І це був скіфський казан. Про часи становлення українського народу йде мова в цій книзі.
Як жили праукраїнці
Психоархеологія України