Українські легенди

Оновлене бачення знайомих персонажів

Коли йдеться про величезні інтервали часу, про буття і перетворення народів та культур, наше сприйняття налаштовується на узагальненість. Але справжні емоції у нас викликають явища іншого плану: долі людей, дії та характери персонажів, - як історичних, так, можливо, й вигаданих. В цьому розділі ми доторкнемось само до такої конкретики...
Коли йдеться про величезні інтервали часу, про буття і перетворення народів та культур, наше сприйняття налаштовується на узагальненість. Але справжні емоції у нас викликають явища іншого плану: долі людей, дії та характери персонажів, - як історичних, так, можливо, й вигаданих. В цьому розділі ми доторкнемось само до такої конкретики...
Більше, ніж машина часу
Про інтерактивну мапу часів праУкраїни
Археологія може багато чого розповісти про те, як саме точилось буття людей на теренах сьогоднішньої України десятками тисячоліть. Але чи вистачить у сучасного українця часу й наснаги добувати ці знання на сторінках розрізнених книг? Ми створили для вас зручний інструмент, який дозволяє майже миттєво переміщуватись в часі та просторі і знайомитись із буттям пращурів в різних історичних епохах. Отже, запрошуємо до мандрів.
Часописи української вдачі
Як історичні події формували національний характер
Як свідчать сучасні дослідження, при народженні ми отримаємо щось на кшталт мільйонів уламків пам’яті своїх далеких пращурів. І чим більше поколінь жили в певних умовах, тим відчутніше лунають в нас їхні голоси: суворих древніх мисливців, неквапливих трипільських землеробів, завзятих войовничих степняків... Як складався той хор, що змалечку пошепки наспівує нам пісні про власну долю, формуючи при цьому долю нашу?
Огляд історичних епох
Періоди історії в праУкраїні, у Світі та в розвитку людства
Вочевидь, розділяти потік історичного часу можна за різноманітними ознаками. Отже й підходів до періодизації історії існує величезна кількість. Задля розваги можемо згадати грека Гесіода, який вигадав популярні назви історичних періодів — золота, срібна, героїчна та залізна доби. Але наше практичне завдання — обрати підхід, який найбільше пасує цьому проєкту. І тут стикаємось із тим, що жодна сучасна періодизація нас не влаштовує повністю ...


Видатні особистості

Історія України та праУкраїни пам’ятає багато славетних імен. Успішні правителі та героїчні воїни, видатні митці та мислителі — нині нескладно знайти описи їхнього життя та надбань. Що суттєвого можемо додати?

Мабуть, це будуть дві речі:
● по-перше, ці люди жили в певному історичному середовищі. І ми розкриємо, як обставини в праУкраїні тих часів впливали на їх діяльність;
● по-друге, розглядатимемо психологічні аспекти — що впливало на стан і рішення цих людей, які могли ставати значущими для нашої історії.

Отже, наші розповіді будуть саме з позицій психологічної археології. І маємо надію, що такий погляд дозволить вам побачити в історії саме дію людських пристрастей та пошуків, які властиві і нам сьогоднішнім.


Знакові місця

Нині Україна, на жаль, не є для Світу знаною туристичною перлиною. Більш того, ми, її мешканці, самі мало знаємо про те, які місця було б цікаво відвідати, щоб доторкнутись до історії Батьківщини. А таких місць дійсно багато!

Тут ми розповідаємо про історичні місця України, які насамперед пов’язані з її стародавньою історією та буттям наших далеких пращурів. І хто зна, може в недалекому майбутньому саме через ці місця проляжуть маршрути ваших подорожей.


Архетипи й міфологія

У внутрішньому світі людини завжди є місце де проживають дивні сутності: герої дитячих казок та знаних міфів, архетипічні образи — такі, наприклад, як Попелюшка, Геракл чи Баба Яга. А де в цьому пантеоні (чи може бестиарії) місце для суто українських персонажів?

Що знаємо, наприклад, про походження Українських відьом та характерників, про те, як виглядають і проявляються в світі, наприклад, Мати Слава, Чугайстер чи пані Мара?

На цих сторінках ми будемо знайомити вас із персонажами «українського сегмента» міфології та архетипів. І може серед них ви знайдете таких, що в таємному світі Уяви охоче поділяться з вами своїми магічними здібностями.


Цивілізація «Запорізька Січ»

Віртуальні світи стають щодалі цікавішими та більш привабливими. Особливо, коли там з’являється вдала інтерпретація тих самих ігор, в які люди тисячоліттями грають в нашому реальному світі. І круто, коли ми самі маємо можливість генерувати власні світи — зокрема, як на платформі всесвітньо відомої онлайн-гри «Цивілізація».

Тут ми представляємо версію (мод) Цивілізації Січ із лідером Сагайдачним, що створена за підтримкою нашого проєкту Глєбом Кутовим. Гадаємо, тема української історії на цій платформі ще матиме продовження.

Як жили праукраїнці
Психоархеологія України