Версії
початку олюднення
Від еволюції в савані до генної інженерії
Нині існують декілька гіпотез щодо причин та механізмів початку олюднення. Від «класичної», яка викладається в шкільних підручниках, до досить екзотичних, що виходять із втручання інопланетян або проголошують деградацію людства замість його еволюції. Що ж насправді тлумачать ці підходи і в чому їх слабкости?
Генетичні Адам
і Єва
В пошуках африканських першопредків
Завдяки досягненням генетики ми знаємо, що всі жінки та всі чоловіки сьогоднішнього людства одержали свої гени від однієї праматері та від одного прабатька. Ми приблизно знаємо, де і коли жили ці наші першопредки. І навіть можемо нині спостерігати людей, які на них схожі. Але ми не знаємо, чому з’явилась людина. І навіщо ми еволюції...
Три
рівні щастя
Як структура мозку впливає на якість задоволення
Нині наука вже чимало знає і про структуру головного мозку, і про біохімічні механізми творення емоцій. Ми зокрема знаємо, що в наших головах співіснують три мозкових шари, які вирішують зовсім різні задачі і потребують різних стимулів. А наші відчуття щастя пов'язані дією різних гормонів, що створюють широкий спектр задоволення - від тупуватого задоволення ситістю та безпечністю до захоплення пізнанням світу, від ейфоричного піднесення до тихої радості спілкування із близькими людьми. Ми багато що знаємо про механізми творення щастя, та чи робить це нас щасливішими?
Первісна
телепатія
Які психічні здібності допомагали прапредкам
Завдяки м’ясоїдінню першолюди одержали необхідну енергію, щоб забезпечити потреби мозку, а отже й розвивати розум. І, разом з тим, їх важливою перевагою стала також потужна психічна енергія. А ще, схоже, - здатність до телепатії, які суттєво допомагала взаємодії в групі. Що ж нині заважає нам використовувати такі здібності?
Як нас
формує інформація
Від розповідей одноплеменникам до морфгенетичних полів
Ми зазвичай розуміємо поняття інформації як відомості про навколишній світ, що дозволяють в ньому орієнтуватись. Це вірно, але це не все. Інформація не тільки відображує реальність, але й творить її. І це відбувається на різних рівнях — від формування поведінки до побудови клітин організму. Як саме?