Знакові місця

Якими вони були в прадавнину

Є місця на наших землях, де люди мешкали безперервно, починаючи з часів кам’яної доби. Важко навіть уявити собі скільки пісень тут було проспівано, скільки думок продумано, скільки мрій промріяно. І скільки костей наших далеких та близьких пращурів лягло в цю землю і стало її частиною. Може це звучить дещо містично, але життєва енергії тих людей нікуди не поділась і надалі неявно але активно впливає на наше сьогодення. То давайте разом пройдемось цими місцями і спробуємо почути, що ж хочуть донести до нас наші пращури.

Божа
поштова скринька

Тисячолітні скарби Кам’яної Могили
Поблизу Мелітополя, в степу на березі ріки Молочної, самотньо лежить розсип величезних кам'яних брил. Якщо подивитись зверху, то виглядають вони як руїни велетенської піраміди, хоча і мають цілком природне походження. Під брилами - входи в печери й гроти. Усього їх там більше шести десятків. А стіни й стелі печер зберігають малюнки наших предків...

Триполіси
Уманщини

Поселення-гіганти чи справжні міста?
Зі шкільних підручників пам’ятаємо, що міста-держави в давній Греції називались полісами. Нині вважається, що перші подібні міста з’явились в Шумері. Однак, за кілька сотень років до того на території сучасної Уманщини існували масштабні трипільські поселення, які за багатьма ознаками могли б теж вважатись містами. То якими були оті наші вітчизняні «триполіси»?

Країна
курганів

Про що можуть розповісти ці прадавні споруди
В степовій та лісостеповій зоні України нині налічується щонайменше кілька тисяч курганів, хоча докладного їх ліку не знає ніхто. Традиція підкурганних похоронів зберігалась в праУкраїні тисячоліттями. Але що ми знаємо про ці пам’ятки своєї давнини?

Змієві
вали

Хто і для чого їх будував?
Через всю нашу країну з південного заходу на північний схід тягнуться, так звані, Змієві вали - насипи висотою часом аж до восьми метрів і шириною до п’ятнадцяти метрів. Їх загальна довжина вражає – це приблизно дві тисячі кілометрів. То що ж це за циклопічні споруди і з якими подіями в історії праУкраїни вони пов’язані?