Українські легенди

Оновлене бачення знайомих персонажів і явищ

Коли йдеться про величезні інтервали часу, про буття і перетворення народів та культур, наше сприйняття налаштовується на узагальненість. Але справжні емоції у нас викликають явища іншого плану: долі людей, дії та характери персонажів, - як історичних, так, можливо, й вигаданих. В цьому розділі ми доторкнемось само до такої конкретики...

Про видатних особистостей

Історія України та праУкраїни пам’ятає багато славетних імен. Успішні правителі та героїчні воїни, видатні митці та мислителі — нині нескладно знайти описи їхнього життя та надбань. Що суттєвого можемо додати ми?

Мабуть, це будуть дві речі:
● по-перше, ці люди жили в певному історичному середовищі. І ми розкриємо, як обставини в праУкраїні тих часів впливали на їх діяльність;
● по-друге, розглядатимемо психологічні аспекти — що впливало на стан і рішення цих людей, які могли ставати значущими для нашої історії.

Отже, наші розповіді будуть саме з позицій психологічної археології. І маємо надію, що такий погляд дозволить вам побачити в історії саме дію людських пристрастей та пошуків, які властиві й нам сьогоднішнім.

Про знакові місця

Нині Україна, на жаль, не є для Світу знаною туристичною перлиною. Більш того, ми, її мешканці, самі мало знаємо про те, які місця було б цікаво відвідати, щоб доторкнутись до історії Батьківщини. А таких місць дійсно багато!

Тут ми розповідаємо про історичні місця України, які насамперед пов’язані з її стародавньою історією та буттям наших далеких пращурів. І хто зна, може в майбутньому саме через ці місця проляжуть маршрути ваших подорожей.

Про національні архетипи й міфологію

У внутрішньому світі людини завжди є місце де проживають дивні сутності: герої дитячих казок та знаних міфів, архетипічні образи — такі, наприклад, як Попелюшка, Геракл чи Баба Яга. А де в цьому пантеоні (чи може бестиарії) місце для суто українських персонажів?

Що знаємо, наприклад, про походження Українських відьом та характерників, про те, як виглядають і проявляються в світі, наприклад, Мати Слава, Чугайстер чи пані Мара?

На цих сторінках ми будемо знайомити вас із персонажами «українського сегмента» міфології та архетипів. І може серед них ви знайдете таких, що в таємному світі Уяви охоче поділяться з вами своїми магічними здібностями.

Про моду «Запорізька Січ» в грі "Цивілізація"

Віртуальні світи стають щодалі цікавішими та більш привабливими. Особливо, коли там з’являється вдала інтерпретація тих самих ігор, в які люди тисячоліттями грають в нашому реальному світі. І круто, коли ми самі маємо можливість генерувати власні світи — зокрема, як на платформі всесвітньо відомої онлайн-гри «Цивілізація».

Тут ми представляємо версію (мод) Цивілізації Січ із лідером Сагайдачним, що створена за підтримкою нашого проєкту Глєбом Кутовим. Гадаємо, тема української історії на цій платформі ще матиме продовження.
Питання та відповіді
Ви спитали ми відповіли
Які основні теми розділу Легенди праУкраїни
Під назвою «Легенди праУкраїни» ми поєднуємо досить різні напрямки — від розповідей про видатних особистостей та знакові місця до знайомства з національними міфами та архетипами. Також тут знайдете опис комп’ютерної гри про Запорізьку січ. Надалі тематика цього розділу буде розширюватись.
В чому особливість розкриття теми українських легенд саме в проєкті ПраУкраїна
Особливістю підходу проєкту ПраУкраїна є сполучення використання історичного матеріалу з психологічним ракурсом, коли намагаємось реконструювати мислення та світосприйняття давніх людей, які жили й діяли на цих землях тисячоліття тому.